Srdcom človekom | info@srdcomclovekom.sk

Cesta Hlasu

Ako zachádzam so svojim hlasom, tak zachádzam sám/ sama so sebou

Ponor sa do svojej vokálnej ľudskej identity preskúmaním a objavením svojho hlasového prejavu.

Cestou oslobodzovania individuálnych hlasových schopností sa nám otvára aj vracia možnosť poznávať, prežívať a prejavovať seba samých. Práca s hlasom nám umožňuje obnoviť citlivejšie vnímanie vlastnej osobnej reality.

 

Prostredníctvom vlastného hlasu spoločne zahájime proces odkrývania neuvedomovaných zažitých spôsobov- postojov, akými sa k sebe samým vzťahujeme, ako sa prežívame, ako vnímame svoj vnútorný svet a svoje telo v ňom. Hlas je posol o pravde, ktorú v sebe nosíme.

Vokalizácia a práca s hlasom je príležitosť uzrieť a rozriešiť to, čo nám bráni komunikovať samého seba k svetu pravdivým a slobodným spôsobom. Spev ako vedomá práca s hlasom a spôsoby ako prežívať pieseň, aby znela autenticky a prinášala nadšenie a silu tomu, kto spieva, aj tomu kto počúva. 

Hlas je príbehom  srdca, ktorý chce byť poznaný, aby viac nebol uväznený a oslobodil všetko, čo nám prišiel darovať.

 

Stretnutie je venované všetkým, ktorí si neveríte, že spievať naozaj viete. Vám všetkým, ktorí spievate len v kúpelni, v aute, vám všetkým , ktorí ste to nikdy na verejnosti neskúsili, alebo aj skúsili, ale boli ste umlčaní, vám, ktorí máte vnútornú potrebu a chuť spievať, znieť a načúvať.

Určené pre každého, kto má chuť prejsť cez neskutočnú silu predsudkov, zvykov, zlozvykov a hlavne cez strach, ktorý nás dokonale naučil sámých seba obmedzovať, či ,,držať na krátko“.

 

Budeme načúvať posolstvu nášho hlasu, ktorý nás naučí cítiť a rozkľúčovať jeho odkazy aj ako sa rozpomenúť na sebadôveru aj silu, obzvlásť vo chvíľach keď máme pocit, že nám obe chýbajú. Farby a nálady nášho hlasu nám dovolia zaznieť tak, ako sme samých seba ešte nikdy nepočuli. 

Budeme si spomínať na hlbší a dôvernejší vzťah s naším telom, nami samými a bohatým svetom, ktorý v nás žije.

Čo nám môže priniesť zvedavosť a rande s naším hlasom:

  • Hlas nám pomáha komunikovať seba smerom k svetu pravdivým a otvoreným spôsobom,
  • umožňuje nám stáť vystreto v tom kým sme, čo potrebujeme, čo nás zraňuje a čo žijeme,
  • umožňuje nám nastavovať a držať zdravé hranice,
  • prejavujeme ním náš osobný potenciál,
  • spája nás s tým, čo je v nás skutočné a prítomné práve teraz,
  • podporuje nás tvoriť a žiť vzťahy založené na pravde, láske a blízkosti,
  • vedie nás k hlbšiemu pochopeniu a poznaniu seba samých a láskavosti k sebe,
  • dáva život našej tvorivosti,
  • rozdýchava živosť v našom tele.

Nebude to o učení sa spievať, Bude to o tom, ako náš Hlas prebudiť k životu a nechať ho nami znieť a prehovárať.

Umožníme mu povstať zo skrytých kútov, kde bol držaný v tichosti a nečinnosti.

Hlas, tak ako znie, nemôže klamať. Preto svojím znením neprehovára len k druhým, ale aj k nám samým. Môžeme zistiť a priznať si, čo nám našepkáva svojím zvukom a silou práve TERAZ, je to nástroj maximálnej osobnej prítomnosti. Neznie, preskočí, neozve sa, kričí, chveje sa, je silný, buráca, jemnie, mlčí- to všetko sú odkazy o nás, ktoré nám hlas sprostredkúva. Koľko mám sily na toto… Tu sa cítim zoslabnutá…. Tu sa radšej ani neozvem…Vykríklo to zo mňa ani neviem ako… V tomto sa trasiem a neviem to zastaviť…V tomto si neverím….Toto určite nedokážem… Ako znejem v konkrétnom mieste, či emócii? Alebo ČÍM je hlas, ktorý vo mne práve zneje?

Táto tajomná múdrosť vibrácií vynáša naše vnútorné obsahy smerom von. K nám aj k druhým…

Hlas nie je sluha. Hlas je posol a partner…Neovládame ho z pozície nadvlády a chcenia, ale spolupracujeme s ním a vytvárame mu priestor priviesť nás bližšie k našej osobnej realite a človečine v nás. Vytvárame mu priestor, aby sme mu mohli načúvať.

Dojmy a zážitky s hlasom

,,Zážitok, ktorý som mala pri práci s hlasom, je slovami ťažko opísateľný. Nikdy predtým by som si ani len nepomyslela, čo všetko dokážem takto precítiť. Ešte počas základnej školy sa mi smiali pre môj „falošný“ spev. Odvtedy som si ho zakázala.. Mala som pocit, že nemám, resp. že nemôžem spievať. Až pri Danke, ktorá otvorila úžasný priestor v bezpečnom kruhu žien, som si to po dlhej dobe dovolila.. V istom momente akoby „praskla škrupina“ a ja som dopriala svojej duši naplno sa prejaviť, ako v tej chvíli potrebovala.. Je až dojímavé, aký pocit slobody, sebauvedomenia a prijatia mi to prinieslo. To precitnutie, že môžem, kedykoľvek.. Bol to veľmi silný moment pre mňa, z ktorého stále čerpám. Telo si cez hlas zažilo, aké to je voľne sa vyjadriť bez obmedzení a posudzovania. Úprimne, každej žene prajem takúto skúsenosť.. Dovoliť si prejaviť, čo práve potrebuje.. Ďakujem za túto možnosť, veľmi ma to obohatilo na mojej ceste."
Marianna
,,Odkedy si pamätám, spev vo mne vyvolával silné emócie. Je to pre mňa nástroj ktorý mi pomáha. Doslova si vyspievam dušu keď mám smútok, hnev, ťažké chvíle. A tým spevom sa ťa emócia preklopí do niečoho krásneho. Do lásky, pokoja, radosti. Hlas je pre mňa úžasným prepojením panvy, duše, srdca a hrdla. Toto som ale pochopila a navnímala práve na HLASE s Dankou. Milujem keď mi duša spieva, priam tancuje cez moje pery. Je to liečivá a ohromujúca sila."
Maruška
,,Potrebujem Ti povedať, resp. napísať, že robíš neskutočne krásnu prácu. To, čo som pri Tebe zažila na Hlase sa hlboko vrylo do mojej duše a koľko-krát si na Teba spomeniem, pociťujem vďačnosť za to, že si bola pritom, keď moja duša začala spievať. Keď sa cítila slobodná natoľko, že sa mohla prejaviť. Ďakujem z hĺbky svojho srdca a posielam Ti vrelé objatie."
Danka Macejková
,,Zažiť Cestu Hlasu bol pre mňa nadpozemský zážitok. Je pre mňa neuveriteľné, čo som dokázala zažiť a prežiť za tých pár hodín so skupinkou ľudí, ktorých som predtým nikdy nevidela. Aké vzácne odhalenia, prekročenia hraníc, zdieľania, otvorenia, súznenia, obrovské emócie... to všetko úžasne citlivo, bezpečne a nádherne vedené. Som za túto skúsenosť nesmierne vďačná. Bolo nádherné byť súčasťou takého vzácneho kruhu."
Viktória

Sprevádza Daniela Choma

Som žena, manželka, mama, dcéra, terapeutka so zameraním na ozdravovanie životného príbehu a prvotných zranení, ktoré formujú osobnosť človeka. Mojou vášňou je pravda, zraniteľnosť, sila a obnova v človeku. S pokorou som svedkom toho, keď sa keď sily Života dokážu premeniť slabé na silné, mŕtve na živé, neisté na odvážne, klamlivé na pravdivé. Ako svoju misiu vnímam vytvárať priestor hlbokému a liečivému ľudskému stretnutiu, ktoré naša spoločnosť potrebuje viac ako kedykoľvek predtým. Blízkosť, spojenie a dôveru vnímam ako skutočnú výživu ľudskej duše.   Opieram sa o hlbokú inteligenciu, ktorá sídli v každom z nás a potrebuje len bezpečný priestor, v ktorom sa túži prejaviť.

Od detstva bol pre mňa spev niečím, čo ma spájalo s hlbokou radosťou a živosťou. V období puberty, kedy sa moja vášeň stretla s neprijatím, som v snahe zapadnúť do očakávaní rovesníkov svoju veľkú lásku k nemu v sebe zavrela. O to väčším zamilovaním pre mňa bol návrat a znovustretnutie s týmto magickým, krásnym spojením s dušou. Skrz vlastnú skúsenosť vzdania sa svojho hlasu, prejavu a vášne v snahe nestratiť priazeň, vnímam ako svoju misiu vytvárať priestor, kde si môžeme svoje hlasy vziať späť, opatrovať ich, podporovať, aby nám do života mohli priniesť dary, ktoré nás môžu nesmierne obohatiť v každodennom živote.

 

Košice:

Kedy: 27.6.2020 od 10:00-17:00 (schádzame sa 10-15 minút pred začiatkom)

Kde: Authentica, Hlavná 117, Košice, 1.poschodie.

Prinášaná hodnota 70 eur,

pri registrácii a úhrade do 10.6.2020 zvýhodnená cena: 60 eur. 

 

 

V prípade otázok, či problémoch s prihlásením nás neváhajte kontaktovať na info@srdcomclovekom.sk

Prihlásiť sa môžete kliknutím na tlačidlo podľa mesta,v ktorom sa chcete zúčastniť.

© Srdcom človekom | Všetky práva vyhradené OZ AUTHENTICA, Hlávná 117, Košice IČO: 51221306 DIČ: 2120643382

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other