Srdcom človekom | info@srdcomclovekom.sk

Vrstvy človečiny

Ľudská skúsenosť so životom. Pestrá, neznáma, dobrodružná, vášnivá, ohrozujúca, zahanbujúca, bolestivá, radostná, poučná a mnoho ďalších rozmerov, cez ktoré ju ochutnávame.

 

Vrstvy človečiny budú o rovinách našej ľudskosti. O tom, čo pre nás znamená byť človekom v tomto svete, v tejto dobe, v týchto vzťahoch, s týmto príbehom, o ktorého pokračovanie sa môžeme pričniť a zároveň sa nim odovzdane nechať unášať. O hĺbkach našich strachov, odtieňoch našich obmedzení, sebadegradačných presvedčení, sile našich talentov, darov a o skutočných hlbokých potrebách človeka v nás.

 

Žiť kvalitné vzťahy, ktoré nám robia radosť, sú vyživujúce a zmysluplné, znamená nechať sa  vidieť, nechať sa v nich počuť, byť zraniteľní a dostupní zároveň.  Obnáša to otvorené prejavovanie a stanovovanie hraníc, čo a ako áno a nie. 

Hranica je priestor, kde môžeme milovať seba a druhých v tej istej chvíli. 

Aby sme si ale toto vedeli dovoliť, potrebujeme najprv rozumieť sebe samým. Potrebujeme počuť a vidieť seba samých nekompromisným zrakom vnútornej pravdy. Neprenášať zodpovednosť a nehádzať ju hocikam inam než k sebe. 

K tomuto kontaktu nám, ale nestačí iba naša hlava a myšlienky o nás. Uviaznutie v myšlienkach je základným manévrom, ktorý nám pomáha nemusieť sa cítiť a zažívať so všetkým, čo obsahujeme.

Je to práve hboké a pravdivé cítenie seba, ktoré nám pomáha udržiavať vnútornú emocionálnu hygienu. 

 

Vrstvy človečiny vytvoria bezpečný a ľudský priestor, kde toto všetko bude vítané objavovať. Budú tiež o našich stratégiách prežitia, výmenných obchodoch o sebe, ktoré uzatvárame, aby sme si zagarantovali prináležanie, či priazeň.

O hanbe, ktorá kedysi dávno až dodnes stráži to v nás, čo nebolo podporované, schvaľované, pred tým, aby bolo prejavované a žité.

Budú tiež o zakúšaní, aké krásne a rozmanité je byť človekom, keď keď sa začneme zažívať celí. 

 

Dotkneme sa mnohého, čo pre nás ľudská skúsenosť obnáša. Pravdivo, hravo, ľudsky, hlboko, bolestne aj radostne. 

Sebarealizácia, kreativita a hojnosť.

Sexualita a emocionálna intimita, keď odhaľujeme viac ako telo.

Kríza, ako katalyzátor osobnej evolúcie.

Toxický potenciál a prvotné príčiny hanby a jeho obmedzujúce pôsobenie v autentickom žití života.

Miesto vo svojej osobnej hierarchii a ako sme sa na ňho dostali a čo tam žijeme.

Prepojenie panvy, srdca a rozumu.

Naša civilizovanosť aj divoká animalita.

Vplyv osobnej histórie na tvorbu osobnosti.

Pôvodnosť bytia a jeho kreatívny potenciál pre tvorbu života v radosti.

Vôľa a realizácia, dôvera a prúdenie

 

Prežijeme na úrovni tela a pochopíme rôzne svety a časti nás samých.

Preťažená myseľ plná návodov, snáh a pochybností zažije, aké to je zrazu nemusieť a čo v nás naozaj žije a pýta pozornosť.

Panva- zverina v nás. Tma, hĺbka, tajomstvo, poklady.

Sklad bolesti, krívd, hanby, obmedzení a zároveň zdroj a motor všemohúcej divokosti, nespútanosti a trúfalosti a ochrany pre srdce. Zdroj odvahy, rázneho kroku a držania smeru, živosti, ktorá sa teší z dokonalej nedokonalosti. Opovážlivá, nezdomestifikovaná, pulzujúca, záhadná, svoja. Predstavuje ,,JA NAOZAJ“.

Srdce- predstavuje JA A SVET- VZŤAHY

Keď sme v zraniteľnom období nepocítili zázemie a angažovanú dostupnosť všeopatrujúcej náruče vzťahu, trávime náš život nahánaním ilúzie o ňom, alebo útekom pred ním, aby nás opäť nesklamal, či nebolel. Ani jeden z týchto manévrov nás neprivádza k hlbokej spokojnosti a stretávaniu lásky a jej podôb. Srdce zároveň nesie kvalitu aj spomienku na svoju nevinnosť, svoju milovateľnú podstatu, vrúcnosť, súcit, hravosť, ľahkosť, družnosť, zdieľnosť, spolupatričnosť, dary, talenty a jedinečnosti.

Rozum- JA SA UČÍM- ROZVÍJAM

Rozum ako integrácia prežitého. Pozorovateľ, radca, ochranca, bádateľ. Labužník AHA momentov, nachádzania súvislostí, podnetov a riešení. Líder rozvoja a evolúcie do seba samého a rozširovania svojho pochopenia ľudskej skúsenosti.

Ego

Nie nepriateľ, nie zavrhnutiahodnyý votrelec, ale bdelý strážca, ktorý chráni zraniteľné, lebo nebol pochopením odvolaný zo služby. Posol, hlásateľ rezonancie toho, kam sa nám nechce, ale najviac potrebujem vojsť. K tomu, čo bolo bezpečnejšie zabudnúť a obzvlásť necítiť naplno. Kompenzátor, ktorý nás pracne a snaživo manévruje, čo najďalej od toho, čo v nás bolí. Tých miest, ktoré vrú tajomstvom a príbehom, ktorý sa snaží oslobodiť a premeniť na silu a lásku. Ego ako ani sluha, ani pán, ale rešpektovaný partner na výprave k svojej zraniteľnosti a človečine.

Telo

Nástroj, domov a svedok všetkého, čo sme kedy odžili. Jediné bolo zakaždým a bez výnimky pri všetkom, čo nás stvorilo aj si pamätá na spomienku o tom, kým sme boli predtým. Kompas, liečiteľ, správca, dozorca a revízor nášho zaobchádzania sp životom a sebou samým v ňom.

Človek

Dielo všetkého spomenutého a stále mnohého neobjaveného a nepochopeného. Rozkrývaného a ochutnávaného zakaždým nanovo. Jedinečného, pestrého a potrebného. Dokonalo, nedokonalého a práve preto tak krásneho. Stred, v ktorom sa stretáva pozemské a nebeské.

 

Čo ťa čaká

Nepohodlie, zraniteľnosť, stretnutie so sebou a mnohým v tebe, na čo za bežných okolností nemáš čas.

Osobná integrita, zodpovednosť a nachádzanie ciest k sebaporozumeniu, sebaliečeniu a hĺbkovej starostlivosti o seba.

Medziľudská blízkosť, podpora, dôvera, bezpečie skúmať, objavovať a byť ako si naozaj a ako sa v tom máš, či kam chceš smerovať. Smiech, sloboda, slzy, bolesť, hanba, divokosť, zraniteľnosť, odvaha, hra, sloboda, zážitok, bezprostrednosť.

Čaká ťa priestor, kde môžeš a zároveň nemusíš- všetko v tvojej réžii.

 

 

Čo ťa nečaká

Ideológia, teória, dogma, ktorú treba nasledovať.

Rady, snahy ťa naprávať, či kriviť smerom, ako by si mala byť ,,správnejšie“.

Zachraňovanie, robenie vecí za teba, preberanie zodpovednosti.

Diagnostiky a všetko, čo by ti len okrajovo uberalo kompetenciu a zodpovednosť za seba samú/samehého a tvoje vlastné poznanie.

Nečaká ťa ,,liečiteľ“, ktorý z teba ,,vezme“ všetko zlé a odídeš ,,transformovaná“ bez akejkoľvek osobnej angažovanosti.

 

Pre teba ak- si odvážna/, zvedavá/ý, alebo aj opatrná, či hanblivá. Ak rada skúmaš a objavuješ za hranicami komfortnej zóny, alebo aj ak ťa to úplne desí. Ak vyhľadávaš aj vytváraš príležitosti, ktoré ti ponúkajú živšiu a hlbšiu skúsenosť so životom, než ponúka dnešná doba.

Celostný program v trvaní 8 týždňov od 11.3.2020 do 13.5.2020 (4.3.2020 jarné prádzdniny, stretnutie nebude, taktiež nebude 8.4.2020 pred Veľkou Nocou)

Program trvá od 17:00-20:00

Kde?: Authentica, Hlavná 117, 04011 Košice

Prinášaná hodnota: 135 €

Pri registrácii do 16.2.2020- 120 €

Kapacita stretnutia je obmedzená, preto je v prípade záujmu potrebné sa registrovať. 

Referencie účastníčiek doterajších programov

Milostnica je mocná liečiteľka  Bola a stale je ku mne velmi jemná a zároveň veľmi nekompromisná. Dovolila mi uzrieť vnútorný svet, desivo a pekne ma vzala do veľkej hĺbky,kde mi ukázala bez príkras samu seba. Nechala ma v tichu a slzách len tak byť pre seba a svoje pocity, aby mi nakoniec ukázala radosť a lásku k sebe. Od začiatku do konca som mala pocit že som ako krásny Fénix,ktorý prišiel farebný,ale aby bol úplný a k sebe úprimný musel zhorieť v tme,nech sa môže narodiť nová rovina poznania svojho ja. Naučila som sa videť,vnímať svoje vnútorné telo, skamarátiť sa s ním. Ukázalo sa mi krásne,nové a pravdivé vnútorné zviera. Pocítila som hnev,hanbu,krivdu,prišli tu, lebo boli moje a zistila som,že sa ich nemusím báť. Našla som obrovskú,mocnú ženskú silu,podporu,lásku bez posudzovania. Nové priateľstvá 🧡 Cítim tak obrovskú vďaku za tú silu žien,ktoré pri sebe cítim každý deň  Spievala som  Cítim môj hlas ... je mocný a som rada,že je tu Toľko pravdy v mojej milostnici, v našej milostnici Akoby dýcham inak,vnímam svet inak, vidím seba inak,znova viac do seba,k sebe. (Referencia na program Evolúcia Milostnice)
Tento úžasný čas mi veľa dal. Koľko pravdy som sa o sebe za týchto krásnych 10 týždňov dozvedela. Liečivej a uzdravujúcej pravdy, ktorá lieči do hĺbky duše a srdca. Spoločenstvo žien je tak hlboko potrebné, toľko lásky, prijatia, bezpečného priestoru, pravdy, smútku, liečivých slz, pokoja. Toto všetko som na kruhoch zažívala a veľmi ma to posunulo ďalej. Niečo míľovými krokmi, niečo sa otvorilo pomaly a proces liečenia ešte trvá. Pochopila som že nič nieje silnejšie ako sila ktorá je v nás, že sme sami sebe najlepšími liečiteľmi. Že láska robí neuveriteľné zázraky." (Referencia na Program Femina Holistica)
Síce som nevedela, čo presne ma v Authentice čaká, ale tušila som, že ženská energia bude pre mňa veľmi hojivá. Vďaka stretnutiam som mnoho vecí pochopila. Chaos v mojej hlave a srdci sa začal meniť na pochopenie a prijatie. Neotvárali sa mi len témy týkajúce sa partnera a sexuality, riešili sa vo mne aj veci okolo nášho dieťaťa, mojej mamy, sestry, otca - bol to samočinný jav. Bola som ohúrená a veľmi vďačná za všetko, čo sa vo mne dialo, hoci to nebolo vždy príjemné. Po svojej ceste aktuálne kráčam s väčšou rozvahou, pokojom, prijatím seba aj druhých, s vierou v lásku, v to, že veci sa dajú opraviť, že JA sa môžem preliečiť, že sme jednota. Zážitky boli plné smiechu aj sĺz. No tak či onak, odohrávali sa v bezpečnom prostredí bez súdenia. A to bolo pre mňa najviac. Žiadne nevyžiadané rady, instantné múdrosti či znevažujúce súdy. Len pochopenie a prijatie - ako teplé objatie. 🙂
Zažiť Cestu Hlasu bol pre mňa nadpozemský zážitok. Je pre mňa neuveriteľné, čo som dokázala zažiť a prežiť za tých pár hodín so skupinkou ľudí, ktorých som predtým nikdy nevidela. Aké vzácne odhalenia, prekročenia hraníc, zdieľania, otvorenia, súznenia, obrovské emócie... to všetko úžasne citlivo, bezpečne a nádherne vedené. Som za túto skúsenosť nesmierne vďačná. Bolo nádherné byť súčasťou takého vzácneho kruhu

Sprevádza- Daniela Choma

Som žena, matka, dcéra, priateľka, manželka na Ceste, tak ako každý z nás. Mojou vášňou je pravda, zraniteľnosť, sila a obnova v človeku. Milujem byť svedkom toho, kedy sa človek rozpomína na seba samého a kedy sily Života dokážu premeniť slabé na silné, mŕtve na živé, neisté na odvážne, klamlivé na pravdivé. Ako svoju misiu vnímam vytvárať priestor hlbokému a liečivému ľudskému stretnutiu, ktoré naša spoločnosť potrebuje viac ako kedykoľvek predtým. Blízkosť, spojenie a dôveru vnímam ako skutočnú výživu ľudskej duše. Som presvedčená o tom, že život sa žije v tele, a v realite každodennosti, v našich reakciách, vzťahoch, otvorenosti, zraniteľnosti, pravde, ktorou sa zdieľame so svetom.

Poteš sa článkom

© Srdcom človekom | Všetky práva vyhradené OZ AUTHENTICA, Hlávná 117, Košice IČO: 51221306 DIČ: 2120643382

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other