Srdcom človekom | info@srdcomclovekom.sk

Srdcom Rodinou

Nech každá rodina žije svoju jedinečnosť

Tvorba rodiny, ktorá je funkčná, zdravá a všetkým členom poskytuje zázemie pre vlastný rast a rozkvet je pradávnou alchýmiou, ktorú už pradávne kultúry považovali za nosnú zručnosť vyspelej civilizácie.

 

Čo v nás, dospelých, odomykajú deti, keď sa k nám narodia?

O čo sa môžu noví rodičia oprieť, ak im chýbali zdravé vzory?

Čo keď staré prístupy k deťom už sú nefunkčné, no nové ešte len začíname objavovať?

Tok verzus Tlak- akú pôdu tvoria tieto dve mocné sily v rodine a aké sú ich hnacie sily?

 

Témy, ktoré budeme oslovovať a rozpohybovávať:

 1. Reč lásky a spoločný rast v rodine- prečo dieťa nechce dokonalého rodiča, ale rodiča, ktorý sa vyvíja. Ako sa vekom mení to, čo pre dieťa znamená láska.

 2. Emócie, mozog a obranný systém- ako sa dieťa prispôsobí tomu, čo z neho chceme mať namiesto toho, aby objavovalo kým naozaj je. Symbolické a autentické správanie. Bdelé spolužitie v rodine. Emocionálna hygiena rodiny- ako môže láska prúdiť aj v náročných situáciach?

 3. Matka a Otec- ženská a mužská rovina a jedinečné kvality, ktoré v živote rodiny zastrešujú. Vzťahová a sexuálna dynamika rodičov a ich vplyv na život detí. Hierarchia v rodine.

 4. Hranice, vývojové míľniky, prehodnocovanie hraníc a rodičovské kompetencie. Strach, moc a nadvláda vs. pevnosť, vzor a spojenie.

 5. Autentická rodinná komunikácia- rozhovorovanie z priestoru srdca a zmysluplnosti. Neohrozujúca prestavba nevyhovujúcich situácií.

 6. Súrodenectvo, alebo ako poradie nášho narodenia ovplyvňuje náš život, výber nášho povolania, partnera či osobnostnej výbavy? Hierarchia detských skupín- jej dynamika a kvality.

 7. Individuálne aj kolektívne procesy v rodine- ako čítať v tom, čo sa deje na pozadí toho, čo je očiam k videniu. Vyciťovanie rodinných aj osobných tém, zraniteľnosť a odvaha ako kľúč živého a pravdivého bytia v rodine.

Slová a postoje, ktoré vo vzťahoch používame, majú moc hojiť alebo ublížiť, vytvoriť vzdialenosť, alebo udržať blízkosť, posilniť závislosť alebo vlastnú silu.

Počas stretnutí objavíš svoje jedinečné ,,AKO":

Vedieť vnímať hlbšie deje v rodine.

Cítiť sa kompetentne a zrelo vo vzťahu k deťom.

Ako nenaháňať neexistujúce ideály, ale nasledovať svoje osobnú rodičovskú cestu.

Uzrieť skryté hnacie sily vo svojich rodičovských reakciách.

Napojiť sa na Matricu lásky, ktorá vyživuje a podporuje práve tvoju rodinu.

Hravé, ľudské no zároveň hlboké ľudské stretnutia, ktoré sa dotýkajú miest v nás , ktoré nebolo bezpečné vnímať alebo cítiť. Oslovujú témy, ktorým nás nikto nikdy neučil, a predsa ovplyvňujú každodennosť a kvalitu nášho života.

 

Pre koho je program určený:

 • Pre každého, kto prichádza do kontaktu s deťmi,
 • pre ženy, mužov, ktorí deti ešte nemajú, ale v budúcnosti by deti chceli mať,
 • pre jednotlivcov aj páry v očakávaní,
 • rodičov,
 • starých rodičov,
 • pedagógov,
 • ošetrovateľov.

 

Dojmy rodín, ktoré ochutnali atmosféru stretnutí.

Stretnutia ma napĺňajú optimizmom a chuťou byť vo výchove stále znova, napriek každodenným zlyhaniam, milujúca, láskavá a trpezlivá a pomáhajú mi v sebe odbúravať zažitý model výchovy, plný strachu a neslobody. Zároveň ma tieto stretnutia ubezpečujú, že ja aj moje dievčatá sme úplne ok a aj vďaka tomu dokážem neriešiť, alebo aspoň riešiť minimálne, pokusy o ovplyvňovanie a posudzovanie zvonku.
Henrieta
Mama dvoch detí
Mne každé stretnutie ukázalo, že sa to dá aj inak, že náš vzťah s deťmi môže byť ešte krajší a láskavejší. Pomáha mi vždy, keď zlyhávam, naviesť naspäť, a zároveň si uvedomiť, že v tom nie som sama. Pomáha mi to byť lepším rodičom, lebo vždy keď sa vrátim zo stretnutí, tak viem, že to čo robím má zmysel.
Katka
Mama štyroch detí
Je skvelé vidieť ako sa vzťah medzi mnou a mojím synom rozvíja, ako sa chápeme, hoci nie vždy na prvýkrát. A ako tá láska a rešpektovanie funguje. A to práve vďaka všetkým mamkám zo stretiek. Je to pre mňa úžasná pomoc, ako byť lepším rodičom. Pomáha mi keď počúvam vaše rady a skúsenosti, ako čo funguje. Stále odchádzam nabitá silou, energiou a pokojom, že aj keď mám horší deň, a som menej trpezlivá a podráždená, je to v poriadku. Ďakujem ti, Dani, že spájaš takéto ženy a matky, na každom stretnutí cítim veľkú spolupatričnosť a lásku k našim deťom. A to je najviac. Podporka je pre mňa ako injekcia lásky, trpezlivosti a pochopenia.
Maruška
Matka dvoch synov
Stále mi tieto skupinky dodajú silu, odhodlanie, chcenie a otvoria srdce- myslím, že to je najdôležitejšie. To, aby človek odchádzal s tým, že verí sebe a verí dieťaťu. Aby odchádzal trochu viac s nadhľadom a s úsmevom na tvári a s vedomím, že zlepšovať sa dá stále tým správnym smerom. V neposlednom rade som si všimla, že sa začínajú upravovať vzťahy v rodine. Začína sa dávať prednosť láske pred egom vo výchove a to je krásne. Už sa teším na ďalšiu podporku a veľa veľa pozitívnej energie.
Saška
Mama dvoch detí

Sprevádza- Daniela Choma

Som žena, manželka, mama, dcéra, terapeutka so zameraním na ozdravovanie životného príbehu a prvotných zranení, ktoré formujú osobnosť človeka. Mojou vášňou je pravda, zraniteľnosť, sila a obnova v človeku. S pokorou som svedkom toho, keď sa keď sily Života dokážu premeniť slabé na silné, mŕtve na živé, neisté na odvážne, klamlivé na pravdivé. Venujem sa detskej aj dospelej klientele, matkám, deťom a rodinám, ktoré hľadajú cesty k sebe a svojim deťom založené na pravde, láske a zmysluplnosti. Zakladateľka projektu Srdcom Človekom- Venujem sa individuálnym terapiám, konzultáciám, skupinovým prácam a programom na otvorenie osobného potenciálu, od roku 2013 vediem podporné rodičovské skupiny, ženské kruhy a organizujem rodinné festivaly, ktoré sú nástrojmi pre tvorbu živej rodiny. Nástroje, ktoré sa mi počas rokov najviac osvedčili a zasvätili ma do nich majstri svojho remesla: (kraniosakrálna terapia, primárna terapia, terapia hlbinnej imaginácie, prístupy hlbokej telesnej inteligencie, vnútorné dieťa a vyššie vedenie).

© Srdcom človekom | Všetky práva vyhradené OZ AUTHENTICA, Hlávná 117, Košice IČO: 51221306 DIČ: 2120643382

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other