Srdcom človekom | info@srdcomclovekom.sk

 

Podporná skupina Srdcom rodičom

13717201_10208404803855307_7226088029160357484_o

Podporka je miesto, kde v bezpečnom a prijímajúcom prostredí zdieľame svoje úspechy aj neúspechy v našich životoch s deťmi. Radíme sa, ako reagovať nabudúce, ako vyriešiť rôzne situácie spôsobom, aby v rodine naďalej mohla prúdiť láska a pravda. Zdieľame svoje ,,uvedomenia“, ku ktorým si ako rodičia na ceste rodičovstvom prichádzame. Veľmi často je podporná skupina ladená tematicky, inokedy zdieľame to, čo kto potrebuje. Podporná skupina je krásnym miestom, kde sa stretávajú úžasné milujúce srdcia rodičov, od ktorých sa dá neustále niečomu priučiť a posúvame sa navzájom ďalej. Za najväčší prínos považujeme, ako sa vyvíja vedomie skupinky. Ako pomaly prechádzame od ,,riešenia detí“ k riešeniu seba samých, lebo tam začína väčšina našich starostí a slabostí. V tomto prostredí sa čistia a ošetrujú všetky staré zranenia a bolesti, ktoré sa skrz život s deťmi, obzvlášť vo vypätých situáciách, ozývajú a ovplyvňujú naše reakcie. Spoločne budujeme komunitu lásky k deťom. Lásky, ktorá je pravdivá- nemanipuluje, nevyčíta, nezastrašuje. Lásky, ktorá je ochotná poznávať, podporovať a sprevádzať. A toto je cesta ako uzdraviť svet.

Účasť je bez detičiek, resp. malé detičky, ktoré sa často koja sú samozrejmosťou (nechodiace).

Ak ste zvedaví, čo si môže z podpornej skupiny odniesť práve vy pridajte sa ku nám na tej najbližšej. Nájdete v kalendári akcií.

 

Referencie a dojmy mamiek, ktoré podpornú skupinu pravidelne navštevujú:

Podporné skupiny, ma napĺňajú optimizmom a chuťou byť vo výchove stále znova, napriek každodenným zlyhaniam, milujúca, láskavá a trpezlivá a pomáhajú mi v sebe odbúravať zažitý model výchovy, plný strachu a neslobody. Zároveň ma tieto podporné skupiny ubezpečujú, že ja aj moje dievčatá sme úplne ok a aj vďaka tomu dokážem neriešiť, alebo aspoň riešiť minimálne, pokusy o ovplyvňovanie a posudzovanie zvonku. ( Henrieta, 2 deti)

Mne každá podporka ukázala, že sa to dá aj inak, že náš vzťah s deťmi môže byť ešte krajší a láskavejší. Pomáha mi vždy, keď zlyhávam, naviesť naspäť, a zároveň si uvedomiť, že v tom nie som sama. Pomáha mi to byť lepším rodičom, lebo vždy keď sa vrátim z podporky, tak viem, že to co robím má zmysel. ( Katka, 3 deti)

Ďalšie svedectvá nájdete tu.

© Srdcom človekom | Všetky práva vyhradené OZ AUTHENTICA, Hlávná 117, Košice IČO: 51221306 DIČ: 2120643382

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other