Srdcom človekom | info@srdcomclovekom.sk

Matky a dcéry- kruh žien a ich matiek

 

Kruh žien a ich matiek je veľmi citlivé, ľudské, no zároveň hlboké stretnutie na životnej ceste ženy. Je to priestor a príležitosť postarať sa o svoj vzájomný vzťah a pozvať k sebe jeho hlbší rozmer a kvalitu. 

Priestor uzrieť to, čo za bežných okolností a v zhone života nevnímame, či nezdieľame, no zároveň v sebe nesie veľký ozdravný potenciál obnovy a premeny. 

Mama, ako prvá žena v živote ženy je ústrednou postavou, ktorá vplýva na formovanie nášho ženského rozmeru, postojov a žitia svojej ženskej kvality vo svete.

Tento spoločný a bezpečný priestor vytvára príležitosť uzrieť naše mamy, nie len ako mamy, ale ako ženy s vlastným životným príbehom, kedy ich môžeme zažiť a vidieť v rovinách a podobách, ktoré v našom spoločnom vzťahu boli v úzadí.

Zároveň pre mamy je to priestor zbadať svoje dcéry, nielen ako dcéry, ale ako ženy s cestou  a príbehom ich dospelosti.  Tento kontakt a proces dáva do pohybu témy a kvality, ktoré môžu byť obojsmerne veľmi obohacujúce. 

Stretnutie je ladené veľmi citlivo, s ohľadom na mamky. Nejde o žiadnu ezoteriku, ale reálne hravé a zároveň hlboké ľudské stretnutie, ktoré sa dotkne v mnohých úrovniach.

Odtlačok mamy v ženskom prežívaní

Od mamy si sťahujeme obraz o tom:

  • kto je žena,
  • kto je žena vo vzťahu k mužovi,
  • čo znamená byť mamou,
  • čo žena smie pre seba od života chcieť,
  • ako stretávať, ctiť a žiť svoje potreby a radosti,
  • ako cítiť samú seba a ako zachádzať so svojim preživaním, žiaľmi a túžbami,
  • ako ctiť svoje hranice a tvoriť svoj život,
  • ako vyzerá ženská živosť.

Stretnúť a uvidieť svoje mamy nie len ako mamy, ale predovšetkým ako ženy  môže byť veľkým kľúčom k porozumeniu aj svojho vlastného životného príbehu. 

Keď mamu vnútorne odmietame, kritzujeme či súdime bez hlbšieho pochopenia, či súvislostí zatvárame sa darom, ktoré skrz ňu prúdia smerom k nám od celého nášho ženského rodu a našich predkýň. Zároveň poznanie o nás samých nám ostáva naďalej skryté.

Rod si nenesie len záťaže, ale predovšetkým veľmi špecifické mocné kvality pre život, ktorým sa môžeme buď zavrieť alebo otvoriť.

Spoznaj, uznaj a objím čo ťa stvorilo a nájdeš za chrbtom podporu a ochranu, ktorá navždy ostáva s tebou. 

 

Príď zažiť, čo kedysi ženám prinášala viacgeneračná ženská múdrosť a skúsenosť.

 

Ženy, ktoré sa zúčastnili vnímajú svoj zážitok takto:

Nikdy, este nikdy za celucky moj zivot, som nevnimala svoju mamku ako ozajstny posluchac, tak hlboko a ozajstne, tak ako som to nam obom dopriala v tom magickom casopriestore, ktory si nam tam s laskou pripravila. Zijem s nou celucky svoj zivot, vela sa rozpravame o vsetkom veselom, smutnom, aj doverne, ale to co mi tam povedala, som este nikdy nepocula. A mozno utrzky uz boli, ale nikdy som ich tak hlboko nevnimala. Som stastna za toto poznanie, bolo to hlboke, nieco sa ma dotklo az natolko, ze keby som vtedy zacala plakat, mam pocit, ze uz nikdy neprestanem. Zakladom je byt rozpravajucemu “zrkadlom”. Ked mamka dostala otazku, len som jej pozerala do oci a ona seba a teda aj mna postupne pri rozpravani cez mysel pustila az hlboko hlboko do srdca (stale placem, tazko sa mi pise), bolo tam vela lasky, sily, odhodlania, dravosti, zivosti, no i mnoho ran, ublizenia, bolesti, hlbokej bolesti maleho dievcatka. Aj ked placem, som vdacna za toto poznanie. Obcas sa pozastavim a pozriem sa na mamku tymi ocami ako vtedy tam na stretnuti a prichadza to pochopenie. Dakujem za tento priestor. Dakujem Bohu, ze zijem v tejto dobe a toto vsetko poznanie mi je dopriate. S obrovskou laskou v srdci a s pokorou kracam dalej. Nadherny novy rok prajem kazdej dusicke, bude to urcite krok k poznaniu pre vsetky, ktore sa rozhodnete pre tuto skusenost, prajem Vam odvahu a vietor do plachiet drahe zeny. S laskou G .❤️
Gabi
Moja mamka mi bola celý život veľmi blízka. Vnímam ju ako strážneho anjela a obrovskú podporu. Na kruhu som ju, ale uzrela v jej ženskej, nie len materskej rovine. Nikdy počas detstva, ani neskôr som ju nevidela plakať (plač si nechávala skôr na chvíle samoty, kedy ju nikto nevidel), preto pre mňa bolo hlboko dojemné ju na kruhu vidieť plakať takmer stále. Bolo to pre nás veľmi očisťujúce a zbližujúce. Uvideli sme jedna druhú v nových, doposiaľ neobsiahnutých rovinách. A následne v nás oboch niečo hlboko zapadlo na svoje miesto. Otvoril sa priestor v srdci, ktorým sme sa napojili na lásku a vzťah medzi nami v novom veľmi vyživujúcom rozmere. Dôvera, intimita a blízkosť sa rozhoreli a preliečili mnohé v našich individuálnych životoch aj v tom našom spoločnom. Čo pre mňa okrem premeny a obnovy nášho vzájomného vzťahu bolo ešte nesmierne obohacujúce bolo cítiť lásku a opateru ostatných mám. Zažila som tam priamo v srdci ako kedysi fungovalo ženské spoločenstvo, kedy rada starších múdrych žien svojou láskou, dôverou a podporou dávali mladším ženám v komunite obrovskú silu, korene a náruč, v ktorej je možné sa zotaviť v ťažkých životných skúškach. Odvtedy tento zástup milujúcich žien cítim všade za chrbtom a dáva mi obrovskú silu a vieru, že dokážem a môžem čokoľvek. Jeden z najkrajších zážitkov a som presvedčená, že každá žena v živote by aspoň raz mala mať možnosť toto zažiť, dotknúť sa toho a ešte si to môcť v sebe aj zobrať do života.
D
Chtiac, ale skor nechtiac som si dosla k poznaniu ze vztah s mojou mamou a to ako s nim pracujem je jednym z hlavnych pilierov mojej vedomej existencie. Pokial vo vnutri citim voci svojej mamke hnev, lutost, napatie, neprijmam ju atd. tak ma ako zenu v zivote opakovane stretavaju situacie a ludia ktori mi tieto negativne pocity vyvolavaju. Lebo cele vnutro vola po laske a prijati a tak vsetko okolo sa kazi, aby som si uzrela, co ja tam s tou mamou vlastne mam. Mnoho vzorcov mojej mamy a jej predkyn bezne vo svojom zivote pouzivam a casto som s nimi v takom odpore, ze mi to brani prezivat akukolvek radost. Moje JA tuzi prijat mamu taku aka je. S jej laskou ale aj bolestami. Tuzi prijat, ze je to zena, ktora dala co mohla a robi ako najviac dokaze. Tuzi jej darovat vnutornu a emocionalnu slobodu, aby ju konecne videla ako naplnenu zenu, uctievajucu si predovsetkym svoje potreby. A az ked to doprajem mamke – prijatie a slobodu, potom to pride ku mne. A preto som stastna za toto stretnutie, lebo som pocitila nekonecnu lasku a pochopenie k mamkinej slabosti a obrovsku hrdost na jej odvahu a iskru. Aj mamka mam pocit ze je odvtedy „ina“ a vsetkym nam to prospieva. A pritom na kruhu neslo o ziadne procesy alebo terapie. Bolo to ako hra alebo stretnutie kamosiek. Vela sme sa smiali a pocuvali a rozpravali a tak celkovo to bol krasny cas. Dakujem za neho a za doveru mojej mamke, ktoru mi dala, ked neodmietla moje pozvanie.
Janka
Boli sme s mamkou na prvom kruhu a bola to tak dojemna krasna akciaaj mamke sa velmi pacilo, isla tam s roznymi ockavaniami co sa tam udeje a nakoniec bola milo prekvapena, ake to bolo cele pekne. Je to taky cas vyhradeny pre mamky a dcery, kde je na to vytvoreny uplne dokonaly priestor dozvediet sa o sebe viac, k tomu by napr v kuchyni pri rozhovore tak lahko nedoslo. S mamkou sa casto rozpravame o roznych veciach, ale tu to bolo ine, tym ze sme tam boli obe len pre seba. Dozvedeli sme sa nieco viac o sebe. Dostala som odpovede na otazky, ktore som si v zivote castokrat kladla. A pritom by si clovek myslel, ze vie o tom druhom uz vsetko:) Cas kedy sa vieme o sebe dozvediet, to co sme mozno este nikdy nevedeli a ani netusili. Cas kedy si mozeme upevnit vztah s mamou, pre vsetkych je to prva najdolezitejsia zena v nasich zivotoch a vztah s mamou nam ovplyvnuje cely zivot. Kazdej zene prajem aby toto mohla zazit so svojou mamou/dcerou.
Noemi
Nádherne strávený čas v kruhu žien. Tak ako sme na začiatku sa stretli ako neznáme ženy, tak som po stretnutí odchádzala s láskou v srdci, že mám za sebou podporu toľkých žien. S mojou mamkou mame pekný vzťah, viem, že ma ľúbila a dala mi vždy maximum čo mohla, napriek tomu toto stretnutie bolo veľmi dojemné. Mali sme priestor jedna pre druhú, vidieť a povedať si veci, ktoré možno aj vieme a cítime, ale keď sa vyslovia, tak sú zrazu hmatateľné a vryjú sa nám do srdca. Videla som v očiach mojej mamky veľa aj keď nešla do nejakých hlbších tém, cítila som, že aj ona potrebuje moju lásku, že aj ona potrebuje podporu žien, že my už žijeme úplne niečo iné a že naše mamky a naše babky to mali oveľa ťažšie. Mamka mi povedala, že dieťa sa rodí z matky a matka sa rodí s dieťaťom a že nám ďakuje za možnosť byt matkou a vyrásť pri nás. Danka vytvorila nádhernú akciu v nádherných priestoroch, kde si každý zažije to, čo potrebuje a na akej úrovni to potrebuje. Celý večer sa vniesol v úžasnej atmosfére, kde sme sa posmiali, poplakali a odchádzali sme naplnené láskou a podporou. Nasledujúci deň sme boli cela rodina spolu a musím povedať, že bol to jeden z najkrajších dni môjho života, všetci, celá rodina čerpala z našej lásky a všetci sme to cítili.
Martina
Zúčastnila som sa s mamkou Kruhu žien a ich matiek, a myslím že môžem za nás obe povedať, že to bol krásny darček,ktorý sme si dopriali. V prijemnom prostredí Authenticy bol Dankou vytvorený intímny priestor na vzájomné zdieľanie pocitov, zážitkov, a prežívania vzájomného vzťahu mama – dcéra. Tiež mi tento čas strávený spoločne s mamkou umožnil vnímať ju ako dcéru svojej mamy, ich vzťah, čo ho ovplyvňovalo, a ovplyvnilo následne mamkin život, vzťahy, a výchovu vlastných detí – teda mňa a môjho brata.Počas stretnutia sme nahliadli do svojho vnútra a vzájomne zdieľali vlastné prežívanie materstva. Stretnutie mi umožnilo vnímať mamku nielen ako moju mamu, ale aj ako ženu, ako dcéru, a partnerku. Posunulo náš vzťah do hlbšej , úprimnejšej a otvorenejšej roviny, kde sa stretli nielen mama s dcérou, ale kde sa stretli dve ženy, ktoré sú celoživotne spojené tým najkrajším a najbližším putom – bez ktorého by sme ani jedna neboli takou akou sme. Celé stretnutie bolo vedené vo veľmi prijemnej, pohodovej a bezpečnej atmosfére. Umožnilo nám zažiť si nielen blízkosť vlastnej mamky, ale tiež ochutnať a zažiť si silu a energiu viacgeneračného ženského kruhu. Ženy sú úžasné, silné a takéto stretnutia pomôžu uvedomiť si to, a čerpať z tej úžasnej ženskej múdrosti a sily
Zora

 

Po prihlásení obdržíš podrobné informácie k príprave.

 

© Srdcom človekom | Všetky práva vyhradené OZ AUTHENTICA, Hlávná 117, Košice IČO: 51221306 DIČ: 2120643382

Nastavenie súkromia

Necessary

Advertising

Analytics

Other