6 mar Jeden komentár Daniela Choma Referencie účastníkov na festivaly

,,Odvaha, hravosť, podpora, láska, bolesť, uzdravenie…Toto všetko a oveľa viac je pre mna femina. Čas strávený v kruhu nadherných a silných žien bol magický…vždy som sa tešila a zároveň v kútiku srdca cítila strach, čo nové v sebe objavím, no nakoniec sa mi z kruhu nechcelo odísť domov 🙂 Veľká podpora žien a láskavý prístup Danky mi pomohli pozrieť sa na moju najväčšiu bolesť v živote, uvedomiť si svoju vnútornú silu a možnosti, ktoré sú v nás hlboko ukryté. Ďakujem ❤“

 

 ,, Feminka mi poskytla priestor na lepšie spoznanie seba samej, na stretnutie sa so svojim pravým a hlbokým JA, priestor, kde v bezpečí mohla každá z nás prejaviť svoje emócie, liečiť svoje rany a zvládať strachy s pocitom prijatia a bez posudzovania. Zdieľanie v ženskom kruhu je pre nás prirodzené a vďaka Feminke mi bolo umožnené si po dlhom čase opäť zažívať túto čarovnú a liečivú atmosféru. Obdivujem, ako citlivo dokážeš ženu sprevádzať pri procese, ktorým si v danej chvíli potrebuje prejsť. Ako vieš vycítiť, že práve teraz je tá pravá chvíľa preliečiť staré, vrátiť sa pre svoju silu a vďaka Tvojmu sprevádzaniu nájsť ten stratený kúsok seba v bezpečí a láske ženského kruhu.

Feminka bola pre mňa zážitkom, možnosťou venovať sa samej sebe, príležitosťou na chvíľu uniknúť od reality bežného dňa, na chvíľu stíšenia, na pár sĺz aj naopak úprimný smiech. Sila a atmosféra týchto stretnutí sa nedá opísať, odporúčam si ju zažiť každej jednej žienke, ktorej srdce túži po niečom hlbšom ako ponúka dnešná doba, po návrate k podstate, po vnútornej múdrosti a naplnení. Zároveň mám rada, ako o daných témach hovoríš. Z Tvojich slov cítiť lásku, pokoru a múdrosť, ktorá ma fascinuje, vzhľadom na náš vek… Z hĺbky srdca sa skláňam pred Tvojim darom, Tvojou prácou na sebe, vďaka čomu teraz poskytuješ priestor na rast ďalším žienkam. Ďakujem, že si v mojom živote a ďakujem za tieto stretnutia.“ (L.)

 

,,Tento úžasný čas mi veľa dal. Koľko pravdy som sa o sebe za  týchto  krásnych 10  týždňov dozvedela. Liečivej  a uzdravujúcej pravdy, ktorá  lieči  do  hĺbky duše a srdca. Spoločenstvo žien je tak hlboko potrebné, toľko lásky, prijatia, bezpečného priestoru, pravdy, smútku, liečivých slz, pokoja. Toto všetko som na kruhoch zažívala a veľmi ma to posunulo ďalej. Niečo míľovými krokmi, niečo sa otvorilo pomaly a proces liečenia ešte trvá. Pochopila som že nič nieje silnejšie ako sila ktorá je v nás, že sme sami sebe najlepšími liečiteľmi. Že láska robí neuveriteľné zázraky.
V neposlednom rade  som nesmierne vďačná Danuške za tento formát a možnosť ho zažiť. Jej láska, múdrosť, pokora a krása bola hybnou silou celej Feminky.
Ďakujem zo srdca. Zmenilo mi to život.“ (M.)
,,Femina…zo začiatku som mala problém uveriť, že cudzie ženy dokážem pustiť takto k sebe…Že sa dokážem pozrieť na seba pred neznámymi ženami a nechať ich uvidieť to moje „najtmavšie“, čo sa začína doslova drať von. Každé ďalšie stretnutie ma však utvrdzuje v tom, aké neuveriteľne silné dokáže byť ženské spoločenstvo a podpora…a bezpodmienečné prijatie bez súdenia. Pri každom ďalšom pohľade plnom lásky a pochopenia sa môj strach rozpúšťal…A cítim, že moja intuícia je stále silnejšia, a že ženstvo nie je trest, ale dar! Prvýkrát cítim vďaku za to, že som žena…SOM… Dokážem ženám veriť, dokážem prijímať, ale aj dať.“  (J.)
,,Cítila som, že to čo sa deje okolo mňa nie je úplne všetko čo by som mohla zažívať a tak mi niekto poslal z hora Danku a jej projekty, kruhy, semináre pre ženy, pre páry, pre rodiny. Pocity, ktoré si budem pamätať do konca života, ktoré vo mne rezonujú doteraz, že som prijatá, že je v poriadku, že som taká aká som. Stále som hľadala niekoho, niečo, kto mi dá návod na šťastný život, na to ako by som mala vyzerať a ako by mal vyzerať môj život. Jeden rok a veľa stretnutí s Dankou ma naučili, že odpoveď je vnútri v každom z nás. Nie vždy to bolo jednoduché, nie vždy sa mi chcelo ísť pre odpoveď dovnútra, nie vždy sa mi odpoveď páčila, no nikdy už nebolo cesty späť. Som vďačná za život, ktorý teraz žijem, plním si sny, uverila som v seba, že môžem veci aspoň skúsiť a zároveň som pochopila, že tento proces sebaspoznávania tak skoro neskončí. Každej žene, ktorá sa rozhodne vykročiť na túto cestu odkazujem : aby verila procesu, ktorý prebieha. S Láskou Maťa.“

,,Ďakujem za čas strávený s Vami žienky ? neskutočne magické a liečivé…Možnosť spoznať samu seba na mieste bez posudzovania, s podporou kruhu a žien,ktoré sú tam jedna pre druhú. Neuveriteľne kúzelné zážitky, ktoré liečia a hoja telo i dušu. Ďakujem, za možnosť učiť sa, počúvať seba aj iných. Učiť sa žiť a veriť. Podpora žien je pre nás tak prirodzená a potrebná. Je krásne vedieť, že aj keď každá žije svoj príbeh a vlastnú cestu, sme tu pre seba ?ďakujem !!!“ (T.)

 

,,Ženské kruhy boli pre mňa magické momenty môjho života. Boli to chvíle, kedy som čerpala energiu hlboko zo svojho vnútra na plynulé kroky do ďalších dní. Bol to priestor vytvorený pre ženy tak bezpečne a posvätne, že som mala možnosť objaviť silu sesterstva, silu a lásku žien, ktoré medzi sebou nebojujú, nezhadzujú sa, nahľadia na seba kritickým okom, nesúperia, ale hľadia a načúvajú s úctou a pochopením každej jednej bolesti, či slabiny, ktorú práve v danej chvíli iná žena prežíva… Existujú dni, kedy sa človeku ťažko kráča životom…či už je to stres z práce, rodinné problémy, zúfalstvo v materstve, či iné kritické situácie… Ženský kruh mi pomohol nájsť silu a energiu zo svojho vnútra a čerpať z tejto studnice svojej vlastnej lásky a nehľadať pomoc z vonku, aby ma niekto utešoval, či ľutoval… Všetko, čo som potrebovala, našla som v sebe. Ženské kruhy boli magické momenty môjho života a ostali mi po nich ,,trvalé následky“ v podobe dôvery v ženské sesterstvo a dôvery v seba samú, že všetko, čo potrebujem, sa skrýva hlboko v mojom vnútri. S hlbokou láskou a úctou ďakujem za tento priestor. Je to tak potrebné v dnešnom svete. Ďakujem. (G.)“

 

,,Ležím a premýšľam…Aké je ,,toto“ čo máme výnimočné v dnešnej dobe… Nájsť si čas na seba, stretnúť sa s inými ženami takto v kruhu, vyplakať sa, vyrozprávať zo seba krivdy a prinavrátiť životu krajšiu tvár. To, že máme možnosť takto spolu zdieľať pocity, veľakrát aj veci a udalosti, ktoré nevyslovíme ani najlepšej kamarátke a dusíme v sebe. To, že máme dôveru a odvahu a že môžeme byť samé sebou… ďakujem vám za to! Cítim príval takej energie.  (Alexandra)“

 

,,Som neskutočne vďačná za každý okamih s vami. Už teraz ste mi dali všetky toľko, že si ani neviete predstaviť. Pomáhate mi vydolovať v sebe tú ženskú silu, ktorú som nikdy nemala možnosť vidieť, poznať. Ďakujem vám. „(M.)

 

,,Keď odvážne a otvorené ženy chcú vedome cítiť svoje životy, môžu v nich vytvárať priestor pravdivej a skutočnej láske. Keď sesterstvo uzdravuje, posilňuje, pozdvihuje. Keď je ženám bezpečne s čímkoľvek čo vypláva. Ďakujem vám, bolo to pre mňa mimoriadne krásne stretnutie. Ste úžasné a ja za vás vďačná.“ (D.)

 

,,Ženy ďakujem! Ja som sa tak nabila, že som uložila dve vreštiace deti s úsmevom na tvári. 🙂 V každej jednej z vás som sa našla, všetko čo ste povedali je aj moje. Ďakujem za tento priestor, je to neskutočne uzdravujúce.“ (K.)