27 jan Nekomentované Daniela Choma Cesta k ženskej slobode a prosperite, Liečenie a sebarozvoj
Mapa nie je dostupná

Dátum/čas
Date(s) - 27.jan 2019
09:30 - 18:00

Miesta konania
RHEIA CENTRUM, Jarková 2, Prešov, 1.poschodie

Kategórie


Ponor sa do svojej vokálnej ľudskej identity preskúmaním a objavením svojho hlasového prejavu.

 

Nebude to ,,len“ o spievaní. Bude to o tom, ako náš Hlas prebudiť k životu a nechať ho nami znieť a prehovárať. Umožníme mu povstať zo skrytých kútov, kde bol držaný v tichosti a nečinnosti. 

Nebudeme sa snažiť stať sa ,,lepšími“ spevákmi. Naopak budeme oslobodzovať všetko, čo sme vzali za svoje a nikdy nám nepatrilo, všetko čo náš hlas spútavalo, alebo tlačilo. Oslobodený hlas sa nemusí učiť spievať, lebo spev je jeho dychom, jeho ľudským tokom.

Hravá, ľudská a zároveň hlboká  cesta, ktorá rozpútava a uvoľňuje nevyužitú zvukovú silu a otvorenosť nášho prejavu.

 • Oslobodiť svoj hlas znamená rozpomenúť sa na ďalšie horizonty toho kým sme, ktoré boli umlčané hoci v sebe nesú veľkú silu a obnovu.
 • Je to spojenie s modlitbou, ktorú v sebe nesieme.
 • Hlas je cesta zvnútra von- cesta hlbšie k človečine v nás a medzi nami.

Za hranicami hovorenej reči drieme bohatý a farebný svet našej ľudskosti.  Svet, ktorý presahuje poznanie logiky, či mysle a je tvorený celou našou bytosťou. Reč je hlasom mysle, spev je hlasom bytia.

Znieť naplno, tak ako práve sme si vyžaduje najprv začať si načúvať. S posvätnou úctou a vďakou k tomu, čo je pripravené byť počuté.

Výhody, ktoré autentický Hlas prináša do žitej reality:

 • pomáha komunikovať seba smerom k svetu pravdivým a otvoreným spôsobom,
 • umožňuje nám stáť vystreto v tom kým sme, čo potrebujeme, čo nás zraňuje a čo žijeme,
 • umožňuje nám budovať a držať si zdravé hranice,
 • prejavovať svoj osobný ľudský potenciál,
 • spája nás s tým, čo je v nás skutočné a prítomné práve teraz,
 • podporuje nás tvoriť a žiť vzťahy založené na pravde, láske a blízkosti,
 • vedie nás k hlbšiemu pochopeniu a poznaniu seba samých a láskavosti k sebe,
 • podporuje život našej kreativity, ktorá skrz nás prehovára k svetu,
 • rozdýchava živosť v nás a našom tele.

 

Nespievame preto, že sme šťastní… Sme šťastní preto, že spievame…

,,Danielka, potrebujem Ti povedať, resp. napísať, že robíš neskutočne krásnu prácu. To, čo som pri Tebe zažila na Hlase sa hlboko vrylo do mojej duše a koľko-krát si na Teba spomeniem, pociťujem vďačnosť zato, že si bola pritom, keď moja duša začala spievať. Keď sa cítila slobodná natoľko, že sa mohla prejaviť. Ďakujem z hĺbky svojho srdca a posielam Ti vrelé objatie.?“

KTO SPREVÁDZA?

Daniela Choma- Som žena, matka, dcéra, priateľka, manželka na Ceste, tak ako každý z nás. Mojou  vášňou je pravda, zraniteľnosť, sila a obnova v človeku. Milujem byť svedkom toho, kedy sa človek rozpomína na seba samého a kedy sily Života dokážu premeniť slabé na silné, mŕtve na živé, neisté na odvážne, klamlivé na pravdivé. Verím v hlbokú múdrosť tela, ktorá sídli v každom človeku, a od ktorej sa ako terapeutka a sprievodkyňa neustále učím.

Opakovane sa mi potvrdzuje, že hlas a jeho potenciál je hlbokým a efektívnym nástrojom sebapoznania, rastu, premeny a liečenia. Od detstva bol spev pre mňa útočiskom a spojením s niečím hlbším, čo som nezažívala nikde inde. Cez prácu so skupinami zažívam, akú liečivú silu v sebe nesie, ako sa hlas nedá oklamať či manipulovať. Nie je to sluha, ale posol a partner. Odráža absolútne úprimný obraz vnútorného sveta, kde svetlo a tiene, vyrovnanosť a šialenstvo, radosť aj bolesť idú ruka v ruke, tancujúc kúzelný tanec, skrz ktorý prichádzajú odkazy života. Hlas môže slúžiť ako most, ktorý nás spája s radosťou nášho unikátneho prejavu a bezpečne ho uvoľňuje v jeho plnosti a kráse. Viac o mne TU.

 

Prinášaná hodnota stretnutia:

65 eur pri registrácii a úhrade do 15.12.2018

75 eur pri registrácii a úhrade po 15.12.2018

 

Doplňujúce informácie o Hlase TU.

Bookings

Na túto udalosť sú rezervácie ešte/už zatvorené.